Marcin Składanek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer tortor metus, ultricies et auctor nec, elementum sed magna.
PLAKAT design dlugie logoKoło Naukowe Studentów Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej konferencji interdyscyplinarnej, w tym roku po raz pierwszy międzynarodowej. Tematem tegorocznej konferencji „What about Design? Poland Yesterday Today Tomorrow” jest problematyka designu polskiego, który nadal czeka na naukowe opracowanie.
1960s-Polish-Film-Posters-598x400

Polecam wyprodukowany przez TCM dokument o Polskiej Szkole Plakatu (przede wszystkim filmowego). W filmie wypowiedzi polskich plakacistów (m.in. Wojciech Fangor, Andrzej Klimowski, Andrzej Krajewski, Waldemar Swierzy, Andrzej Pągowski), filmowców (Martin Scorsese, Agnieszka Holland, Andrzej Wajda) oraz wybitnych grafików z nurtu Conceptual Image (Milton Glaser, James Victore). Film będzie miał jeszcze 4 emisje w maju (szukajcie w programie stacji TCM).

Wro2013

Jubileuszowa XV Biennale Sztuki Mediów we Wrocławiu już 8 maja. Tegoroczna edycja pod hasłem "Pioneering Values". WRO to pierwszy i największy w Polsce międzynarodowy przegląd sztuki mediów, prezentujący od 1989 r. dzieła tworzone współczesnymi środkami kreacji i komunikacji. W szeregu wystaw i prezentacji ukazuje różnorodne gatunki i języki sztuki współczesnej, w tym wideo art, instalacje, performansy/koncerty multimedialne, projekty interaktywne i sieciowe, a także zjawiska kultury partycypacyjnej, tzw. „social media”.

ldf
Zbliża się kolejna edycja Łodź Design Festival. Wszelkie informacje na stonie http://www.lodzdesign.com/2012/

thackara-na-grzbiecie-fali

Przenikliwa książka z pogranicza biznesu, technologii, designu i kultury - z miejsca, gdzie tworzy się przyszłość... Od czasu swojej premiery (publikacja przez prestiżowy MIT) w 2005 roku została przetłumaczona na wiele języków i wydana w wielu krajach. Opublikowano ją we Włoszech, Francji, w Brazylii, Chinach, Japonii i Holandii, a teraz w Polsce.

Jej autor - John Thackara, uznany ekspert i konsultant w dziedzinie projektowania - wskazuje na inny sposób rozwoju i funkcjonowania społeczeństw, prowadzenia biznesu i kreowania otaczającej nas rzeczywistości niemal w każdym wymiarze, gdzie ideą przewodnią jest rozwój zrównoważony, a głównym zasobem są ludzie. Autor zauważa, że projektanci i decydenci powinni działać na pograniczu różnych dyscyplin, bezustannie ucząc się od otaczającego świata.