Kierunek studiów I stopnia

nowe media

i kultura cyfrowa

Specjalizacje: media społeczne, gry komputerowe,
sztuka nowych mediów

Studia I stopnia (licencjackie) na kierunku
“Nowe media i kultura cyfrowa"
Studia II stopnia (magisterskie) na kierunku
“Kulturoznawstwo” ze specjalnością “Nowe media”

Absolwentka (2002) kulturoznawstwa ze specjalnością filmoznawstwo i wiedza o mediach; praca magisterska Sztuka jako samopoznanie. Analiza twórczości filmowej Mayi Deren i Kennetha Angera, napisana pod opieką prof. dr. hab. Ryszarda W. Kluszczyńskiego. Doktoryzowała się w październiku 2006 roku na podstawie pracy Tradycja i współczesność w filmowej twórczości Dereka Jarmana. Próba monografii, przygotowanej pod opieką prof. dr. hab. Ryszarda W. Kluszczyńskiego, w ramach promotorskiego projektu badawczego numer 1 H01E 032 29 Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. Od 1 marca 2007 pracuje jako adiunktka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej: w latach 2007-2011 w Zakładzie Historii i Teorii Filmu, od roku 2011 w Zakładzie Mediów Elektronicznych. W latach 2007-2013 opiekunka Koła Naukowego Filmoznawców, od roku 2015: opiekunka Koła Badaczy Nowych Mediów. W latach 2004-2011 prowadziła zajęcia z wiedzy o filmie i (od 2006) roku historii filmu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.