W dniach 24-26 stycznia 2014 r. na terenie Wi-Ma (Widzewska Manufaktura) odbędzie się Łódzki Game Jam. Już po raz drugi przygotowujemy lokalną edycję Global Game Jamu, który jest organizowanym równocześnie na całym świecie maratonem tworzenia gier komputerowych.

Wydarzenie tym razem wychodzi poza mury Uniwersytetu Łódzkiego, aby w przestrzeni działań alternatywnych Wi-Ma, młodzi twórcy gier mieli okazję połączyć siły z grafikami, filmowcami, muzykami i wszelkimi innymi osobami związanymi z szeroko pojętą twórczością artystyczną i nowymi mediami. Przede wszystkim jednak Łódzki Game Jam jest celebracją gier komputerowych jako coraz istotniejszego głosu w przestrzeni polskiej kultury i coraz bardziej znaczącego gracza wśród polskich przemysłów kreatywnych.

Podsumowaniem wydarzenia będzie prezentacja stworzonych gier i ich ocena przez panel ekspertów, składający się z reprezentantów łódzkich uczelni oraz środowiska twórców i krytyków gier. Wszystkich zainteresowanych efektami pracy uczestników Łódzkiego Game Jamu zapraszamy o godz. 18:00 w niedzielę (26 stycznia 2014 r.) do WiMy (wejście B2).

Więcej informacji: www.ggj.uni.lodz.pl